Úvod

Úvodní slovo Robert Špaček:

Politika nás ovlivňuje víc, než bysme chtěli. Celostátní politici vystupují v televizi, rozhlasu i na internetu. O nich si můžeme udělat obrázek.

Velký až rozhodující vliv na nás má i politika místní. Volíme strany nebo zaškrtneme přímo osoby ve volbách. Strany, pak nominují své zastupitele. Víme o nich ale dost? Starostu někdy i místostarosty občas někde vidíme, ale co ostatní, kteří mají vliv na chod města Znojma? Co o nich víme? Jaké mají názory, jakou mají historii, jakou motivaci?

Postupně zde budeme zveřejňovat rozhovory se znojemskými zastupiteli.

A protože povídání jen o politice by byla nuda a ve Znojmě a okolí máme i spoustu dalších zajímavých lidí, budeme zveřejňovat i rozhovory s nimi.

Přidáme i pár tipů na výlety nejen do okolí Znojma.

Tak pojďme na to!

 

Úvodní slovo František Střecha:

Abych navázal na svého kolegu, přidám jednu vzpomínku. Když před lety dnes již bohužel zesnulý přítel Michael Melíšek pořádal konkurs na redaktory tehdy nově vznikající znojemské televize Fatem TV, tázal se mimo jiné na to, kdo vede město Znojmo. Pouze menšina zájemců o práci v regionální televizi znala alespoň jméno znojemského starosty. Někdo dal dohromady ještě jméno místostarosty, ale prakticky nikdo už nedokázal jmenovat byť i jediného zastupitele. Věřím, že s rozvojem sociálních sítí se tato situace zlepšila, ale i tak si myslím, že není na škodu jednotlivé zastupitele představit v profilových rozhovorech. A samozřejmě nejen je. V našem regionu žije spousta zajímavých lidí, kteří mají možná trochu smůlu, že se o nich moc neví. I to by měla být parketa naší televize.

Přidám ještě jednu vzpomínku pro změnu z dob začátků regionálních novin Znojemský týden. Jejich zakladatel, jemuž jsem byl tenkrát po boku a který už žel také není mezi námi, si občas postěžoval, že by novinám, tehdy ještě ne moc známým, prospělo trochu bulváru. Jak ale dělat ve Znojmě bulvár? Ten je založen na informacích o známých lidech, a těch se tady ve Znojmě zoufale nedostávalo. Ne těch informací, ale těch známých lidí. Třeba i to pomůže naše internetová televize změnit…